Hakkımızda

Oğuzeli Hanımelleri Serüveni
2018 yılında GAP Bölge Kalkınma Başkanlığına sunulan Nar Hanımellerde Hayat Buluyor Projesi ile atölyemiz kurulmuştur. Projenin amacı İlçemizin sembolü olan Nar meyvesinin üretiminin devam etmesi ve girişimci kadınlarımızın istihdama kazandırılmasıdır. Bu anlamda tüm sorumluluklar yerine getirilerek, Girişimci hanımlarımızın özverili çalışmalarıyla nar üreticilerimize atölyede hizmet vermeye başlamıştır. Girişimci 40 kadınımız Yöresel Gıda Üretimi ve Paketlemeci eğitimleri almıştır. Böylece Nar değerlenerek üreticiyi teşvik etmiş, girişimci hanımlarımız da iş hayatının içinde yer alarak Oğuzeli Hanımelleri Kadın Kooperatifi oluşumu serüveni başlamıştır. 2019 yılında Undp ve GAP Bölge Kalkınma Başkanlığı işbirliğinde 20 Girişimci kadınımıza kooperatifçilik eğitimleri verilmiştir.

2019 yılında İpekyolu Kalkınma Ajansına sunulan;
Oğuzeli Üretsin Kurutmalıkları Markalaşsın veOğuzeli’nde Nar Üretimi ve Ürün Çeşitliliğinin Artırılması projelerinin kabul edilmesiyle atölye çalışmalarını genişletmiştir. Ürün yelpazesi genişletilerek yöresel tüm ürünler atölyemizde üretilmeye başlanmıştır. Özenle seçilen tarımsal ürünler Atölyede verilen hizmetler;Nar meyvesinin tanelenmesi suyunun sıkılarak üreticiye teslim edilmesi şeklindedir.

Atölyede yapılan üretimlere de web sayfası ürünlerimiz bölümünden ulaşılabilmektedir.
Gaziantep İşkurumu İl Müdürlüğü İşbirliğinde, 2020 yılında açılan, 12 girişimci kadınımız ile Kurutulmuş Sebze ve Meyve operatörlüğü kursumuz ve 2021 yılında Oğuzeli Hanımelleri Kadın kooperatifi kurma sürecimiz Oğuzeli Belediyesi destekleri ile devam etmektedir.

Atölyemizde halen 12 girişimci kadın ve bir gıda mühendisi ile eğitim ve yöresel gıda üretimi ve çeşitlendirilme çalışmaları da sürmektedir.

Ücretsiz Kargo

Güvenli Alışveriş

Size güvenli alışverişi sunuyoruz!

Destek

Destek

Yardım mı gerekli
Oğuzeli Hanımelleri
Merhaba, siparişleriniz hakkında yardıma ihtiyacınız varsa bize yazın
Birkaç dakika içinde dönüş yapalım